Κυριακή 9 Φεβρουαρίου 2014

Ανεπάντεχη ήττα για τον Μεσσηνιακό από τον Πανναυπλιακό! Με Βασ. Δριμούρα !!

1ο ΛΕΠΤΟ: ο διαιτητής Διώτης σφύριξε την έναρξη του αγώνα Μεσσηνιακού-Πανναυπλιακού, ενώ οι παίκτες της καλαματιανής ομάδας φορούν μαύρα περιβραχιόνια, για να τιμήσουν τον βετεράνο Μεσσήνιο τεΡματοφύλακα Ντίνο Δημητρακόπουλο που έφυγε πριν λίγες μέρες απο ανακοπή καρδιάς σε ηλικία 69 χρόνων.

8ο ΛΕΠΤΟ ΓΚΟΛ 0-1: Ο Πανναυπλιακός άνοιξε το σκορ σε 0-1 με τον Μουσταφάι

16ο ΛΕΠΤΟ 0-2: Οι φιλοξενούμενεοι διπλασίασαν τα τέρματά τους σε 0-2 με εύστοχο κτύπημα πέναλτι που κτύπησε ο εκτελεστής του πρώτου τέρματος

25ο ΛΕΠΤΟ: Πλησιάζουμε στην συμπλήρωση του α΄ημίωρου και οι παίκτες της καλαματιανής ομάδας δεν έχουν συνέλθει απο το σοκ με το συγκρότημα του Πανναυπλιακού να έχει προβάδισμα στο σκορ με 0-2.

36ο ΛΕΠΤΟ: οι παίκτες του ΜΓΣ συνήλθαν απο τον αιφνιδιασμό και το σουτ του Μπιμπίρη έδιωξαν πάνω στη γραμμή οι αμυντικοί του Πανναυπλιακού

38ο ΛΕΠΤΟ: νεα μεγάλη ευκαιρία των γηπεδούχων με πρωταγωνιστή τον Τσουκάλη αλλά το σουτ που εξαπέλυσε βρήκε το δοκάρι της εστίας των φιλοξενούμενων

45ο ΛΕΠΤΟ: λήξη α΄ημιχρόνου μετον Πανναυπλιακό να είναι μπροστά στο σκορ 0-2

Β΄ΗΜΙΧΡΟΝΟ

46ο ΛΕΠΤΟ: έναρξη β΄ημιχρόνου

55ο ΛΕΠΤΟ: ο Πανναυπλιακός παραγματοποίησε την πρώτη του αλλαγή την θέση του Παπαμάρκου πήρε ο Μιχαλόπουλος

58ο ΛΕΠΤΟ 1-2 ΓΚΟΛ: ο Μεσσηνιακός μείωσε σε 1-2 όταν σε σέντρα του Τσουκάλη στη τροχιά της μπάλας πετάχτηκε ο Μπιμπίρης και με ωραία κεφαλιά την έστειλε στα δίχτυα.

65o ΛΕΠΤΟ: φοβερή κεφαλιά του Βιτάλι έδωξε σωτήρια σε κόρνερ ο πορτιέρο των φιλοξενούμενων

67ο ΛΕΠΤΟ 2-2 ΓΚΟΛ: ο Μπεγέτης ιοσφάρισε για τον ΜΓΣ με σουτ έξω απο τη μεγάλη περιοχή γράφοντας το 2-2

70ο ΛΕΠΤΟ: αποχώρησε ο Τσουκάλης και την θέση του πήρε ο Μερκούρης

72ο ΛΕΠΤΟ: ο Διαμαντής παραχώρησε τη θέση του στον Δριμούρα.

80ο ΛΕΠΤΟ 2-3 ΓΚΟΛ: ο Δριμούρας  αποδείχθηκε χρυσή αλλαγή για την Πανναυπλαικαό και στην δεύρεη επαφή του με την μπάλα πέτυχε το 2-3

Α΄ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ

Πάμισος-Εθνικός Μελιγαλά 1-0 (σκόρερ ο Μανωλόπουλος στο 25ο λεπτό)

Δωριέας-ΑΟ Κυπαρισσίας 1-0 σκόρερ ο Γεωργιόπουλος στο 54ο λεπτό

Α.Σ. Ανδρούσης-ΑΟ Σπερχογείας 0-1

Α.Ο. Μεθώνης-Ομόνοια Καλαμάτας 2-1

ΜΕΣΣΗΝΗ: τo ντέρμπι της Α΄Μεσσηνίας στο στάδιο της Μεσσήνης παρακολουθούν περισσότεροι απο 500 φίλαθλοι μεταξύ των οποίων ο δήμαρχος της πόλης Στάθης Αναστασόπουλος και δεκάδες φίλοι του Εθνικού που έχουν έρθει να παρακολουθήσουν την ομάδα τους στο δύσκολο παιχνίδι με το Πάμισο

25ο ΛΕΠΤΟ 1-0 ΓΚΟΛ: ο Πάμισος πέτυχε το 1-0 με σκόρε τον Μανωλόπουλο, ο οποίος αποκτήθηκε την μετεγγραφική περίοδο του Ιανουαρίου απο το Μεσσηνιακό